Fade Food

İzmir Valiliği Koordinasyonunda ve Fade Gıda sponsorluğunda, İzmir’de 1081 Çocuk İçin Sünnet Şöleni Düzenlendi

İzmir genelinden 1081 çocuk, İzmir Valiliği koordinesinde ve Fade Gıda sponsorluğunda, birçok kamu kurum kuruluşunun katkılarıyla düzenlenen organizasyonla sünnet ettirildi.

Kültürpark’ta düzenlenen sünnet şölenine; Vali Yavuz Selim Köşger, Kâtip Çelebi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Saffet Köse, Bakırçay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Berktaş, Büyükşehir Belediye Vekili Suat Çağlayan, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Hüseyin Hilmi Atabay ve eşi, İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, Sahil Güvenlik Ege Bölge Komutanı SG Kıdemli Albay Serkan Tezel, Vali Yardımcısı Fatih Kızıltoprak, Bayraklı Kaymakam V. Fatih Yılmaz, Buca Kaymakamı Mahmut Nedim Tuncer, Bornova Kaymakamı Fatih Genel, Karabağlar Kaymakamı Cemil Özgür Öneği, Kınık Kaymakamı Erol Türkmen, Konak Kaymakamı Mehmet Eriş, il Kültür ve Turizm Müdürü Murat Karaçanta, İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Burak Öztop, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentur, İl Müftüsü Salih Sezik, Gençlik ve Spor İl Müdürü Murat Eskici, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Nesim Tanğlay, İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Özen, Yeşilay İzmir Şube Başkanı Ümit Ülkü ve eşi ile aileler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasını takiben, Kur’an-ı Kerim tilaveti, mevlit ve dua ile devam eden şölende konuşan Vali Köşger, “Görev gereği çeşitli toplantılarda farklı kitlelere hitap ettim. Burada hitap ettiğim topluluk, buradaki rengarenk ortam bir başka güzel, coşkulu, samimi, sevgi dolu, umut dolu, gelecek vadeden bir ortam. Burada bulunmaktan çok memnun.” dedi.

Peygamberimiz Hz. Muhammed’in sünneti olması yanında, milletimizin sünnete başka anlamlar da yüklediğini anlatan Vali Köşger, “Sünnet yiğitlerimizin hayatlarındaki en önemli aşamalardan biridir. Buradaki sünnet merasiminin, toplu sünnet şöleni havasında, büyük bir coşku ile yapılmış olması çok daha derin anlamlar ifade ediyor. İzmirliler bilir. İçinde bulunduğumuz bu fuar alanı, işgalci Yunan emperyalistlerin çekilirken yakıp yıkarak gittikleri mahalleler üzerine inşa edilmiş. Bugün 1081 çocuğumuzu sünnet ettirerek, yalnız bu fuar alanındaki mahalleleri yakan Yunanlılara karşı kazandığımız ve yarın kutlayacağımız 30 Ağustos Zaferi’ni değil aynı zamanda 1081 yılında İzmir’imizi Müslüman-Türk yurdu yapan Çaka Bey’i de anıyoruz.” ifadelerini kullandı.  

Şölenin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür eden Vali Köşger sözlerine şöyle devam etti:

“Buraya gelen ailelere, çocuklarımıza şükranlarımı sunuyorum. Hayırlı uğurlu olsun. Aileleri; sağlıkla, sıhhatle, muhabbetle, sevgi ile daha güzel günlerini görsün. Kamu kurum ve kuruluşlarımıza da teşekkür ediyorum. Teşekkürün büyüğü ise hayırsever iş adamı Faruk Demir’e olacak. Allah ömrünü ve malını bereketlendirsin. Nice hayırlar yapsın. İzmirliler’e de örnek olsun, inşallah arkası gelsin.”

Konuşmasının ardından hayırsever iş adamı Demir’e günün anısına plaket takdim eden Vali Yavuz Selim Köşger, sünnet çocuklarına da çeşitli armağanlar verdi.

Sünnet şöleni; halk oyunları, illizyon ve palyaço gösterilerini takiben sunulan müzik dinletisi ile sona erdi.